سرورهای مدیریت شده (سرور مجازی مدیریت شده) :

در سرورهای مدیریت شده تمامی کار های مورد نیاز کاربر قبل و بعد از خرید سرور مجازی بر عهده شرکت می باشد. به طور مثال نصب کنترل پنل , بهینه سازی وب سرور و دیتابیس تنظیمات امنیتی و سایر نیاز های کاربر و.. . این در حالی است که در سرورهایی که به صورت مدیریت نشده و خام در اختیار کاربر قرار می‌گیرند؛ بر خلاف سرور مجازی مدیریت شده ، تمامی کار های نرم افزاری سرور بر عهده‌ی خود کاربر می‌باشد.

این مورد بدین معنی است که سرور خریداری شده به صورت خام به کاربر تحویل داده می‌شود. سایر کارهای سرور مانند نصب کنترل پنل و … بر عهده کاربر می باشد. در صورتیکه خود کاربر ممکن است تخصص، وقت یا تمایل به مدیریت سرور خود نداشته باشد و لقمه‌ی آماده را ترجیح دهد.

سرورهای مدیریت شده ، خرید سرور مجازی مدیریت شده

مواردی که در سرور مجازی مدیریت شده ارائه می شود:

در سرویس سرور مجازی مدیریت شده یا همان سرورهای مدیریت شده مجازی کلیه امور نصب، راه اندازی و نگهداری سیستم عامل و نرم افزاری های مورد نیاز از جمله کنترل پنل، وب سرور، دیتابیس، میل سرور و حتی نصب SSL و موارد مشابه شامل خدمات پشتیبانی می شود و با درخواست مشترک سرویس مورد نظر راه اندازی می شود.

ولی در سرویس VPS عادی فرض بر متخصص بودن کاربر است. پس تنها سیستم عامل نصب شده و اطلاعات دسترسی راه دور به مشترک واگذار می شود تا نسبت به نصب و راه اندازی هر سرویس، وب سایت یا نرم افزار اقدام نماید.

حال آنکه بسیاری از کاربران، تازه کار هستند و اساسا موفق به مدیریت درست سرور خود نخواهند شد. حتی بخاطر نداشتن دانش تخصصی کافی احتمال دارد باعث کاهش کارایی سرور یا آسیب به سرور شوند و متحمل هزینه‌های بسیار بیشتری شوند.

تعدادی از خدمات مدیریت سرور مجازی که در سرورهای مدیریت شده آنلاین سرور ارائه می‌گردد به شرح ذیل می‌باشد:

نکته :
  1. 1 - در خدمات سرورهای مدیریت شده ، تنها نصب نرم‌افزارهای عمومی و لازم انجام می‌شود. کاربران محترم برای نصب نرم‌افزارهای اختصاصی، شخصی و غیر معمول نیازمند اقدام شخصی هستند.
  2. 2 - برای نصب نرم افزارها و سرویس‌هایی که دارای لایسنس هستند، مانند آنتی شلر و litespeed و cpanel و.. روی سرور مجازی، هزینه‌ی خرید لایسنس از شما کاربر گرامی جداگانه اخذ می‌گردد.
  3. 3 - در صورت درخواست برای سرویس بک آپ گیری شما نیازمند پرداخت هزینه‌ی بک آپ گیری هستید. اما تنظیمات سرور شما برای بک آپ گیری رایگان انجام می‌پذیرد.

سرورهای مدیریت شده ، سرور مجازی مدیریت شده

سرورهای مدیریت شده مناسب چه کسانی هستند؟

سرویس سرورهای مدیریت شده ، مناسب شرکتها و سازمانها یا افرادی است که به امکانات و قدرت یک سرور مجازی نیاز دارند. اما به هر دلیلی تمایل، توان یا امکان مدیریت و نگهداری آن را ندارند. معمولا اکثر صاحبین سایت های بزرگ و پر ترافیک می دانند که نمی توانند وب سایت خود را بر روی هاست اشتراکی میزبانی کنند. لذا برای حل این موضوع مجبور به خرید سرور مجازی یا همان VPS و یا سرور اختصاصی یا همان Dedicated Server می شوند.

دغدغه اکثر این افراد این است که دانش فنی لازم برای مدیریت سرور خود را ندارند. آنها فقط تمایل دارند روی گسترش سایت خود و پیشرفت کاری خود تمرکز کنند و نمی‌خواهند که نگرانی بابت کانفیگ و مدیریت سرور و امنیت سرور خود داشته باشند.

چاره‌ی کار این افراد استفاده از سرورهای مدیریت شده است. لذا برای کمک به این افراد آنلاین سرور این امکان را فراهم کرده است که با تهیه سرورهای مجازی فوق سریع و مدیریت شده( فرانسه، ایران، آلمان)  با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت این مشکل را برطرف نمایند.

مدیریت شده یا مدیریت نشده؟

شاید شما در تهیه‌ی سرورهای فاقد مدیریت به ظاهر هزینه‌ی کمتری پرداخت کنید. اما با پول و وقت و انرژی ای که برای به روز رسانی و تنظیمات و نصب و.. نرم افزارها و سرویس‌های سرور خود ممکن است هزینه کنید. تفاوت چندانی برای شما به ارمغان نخواهد آورد.

تازه این در حالتی است که شما یک متخصص تمام عیار کانفیگ سرور باشید. در غیر این صورت، یا این هزینه و قطعا بیشتر از آن را تقدیم به متخصص خواهید کرد یا با کانفیگ غیر تخصصی، کارایی سرور خود را کاهش می‌دهید. قطعا این امر نه دلچسب شخصی است که هزینه‌ی یک سرور را پرداخت گرده و قصد نهایت استفاده از آن را دارد. نه ایده آل شرکتی که قصد بهینه ترین بهره برداری از سرور را دارد.

سرورهای مدیریت شده مجازی قطعا بهترین انتخاب برای کسانی است که از منابع محدود هاست اشتراکی به تنگ آمده اند. کسانی که نیازمند منابع یک سرور مجازی هستند اما نگران مدیریت سرور خود هستند. قطعا با اندکی هزینه‌ی اولیه‌ی بیشتر و خرید سرورهای مجازی مدیریت شده به جای مدیریت نشده، به تمام دغدغه‌های خود پاسخ می‌دهند.