با سلام و احترام

پیرو اطلاعیه های سازمان امور مالیاتی کشور در چند ماه اخیر متاسفانه یا خوشبختانه ما نیز ملزم به تغییراتی در سیستم مالی و حسابداری خود شدیم .

از این پس تمام وجوه کاربران تنها به حساب شرکت یا از درگاه شرکت واریز شده و برای تمامی فاکتور ها ۹ درصد مالیات بر  ارزش افزوده اضافه شده است .

تا نهایتا ۱۰ روز اوتوماسیون صدور فاکتور رسمی و دانلود به صورت خودکار با مهر و امضا به صورت رنگی در پرتال فراهم میشود ولی در همین مدت اگر مشتریان عزیز برای شرکت خود یا کارفرمایان خود نیاز به فاکتور رسمی داشتند میتوانند به بخش مالی تیکت ارسال فرمایند تا فایل فاکتور رسمی ممهور برایشان ارسال گردد .

از تاریخ 20/05/1401 ساعت ۰۰:۰۰ بامداد تمامی فاکتور هایی که پرداخت میشوند رسمی بوده و دارای مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود و با توجه به پایدار نبودن سیستم ممکن است فاکتور برای برخی کاربران عزیز بدون مالیات بر ارزش افزوده صادر شده باشد که نهایتا ۷۲ ساعت پس از این تاریخ مشکلات مرتفع شده و کاربرانی که در بازه وجود مشکل بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده فاکتور خود را پرداخت کرده اند میبایست هزینه ماباتفاوت را نیز پرداخت نمایند که پس از پایدار شدن توسط بخش مالی مجزا اصلاحات اعمال خواهد شد و ممنون خواهیم بود در این رابطه ما را یاری نمایید .

لازم به ذکر است این روند به نفع کاربران چه از نوع حقیقی یا حقوقی می باشد که در ذیل دلایل آن ذکر میشود که نگرانی از جانب شما وجود ندارد :

حقیقی

مشتریان عزیز حقیقی معمولا ۳ دسته هستند :

۱- مشتریانی که تنخواه گردان یا مسئول خرید سرویس برای شرکت ها هستند که برای این مشتریان تغییر پروفایل به حقوقی و دریافت فاکتور رسمی به نام شرکت میتواند هم در فاکتور های هزینه از این صورتحساب ها استفاده بکنند و هم شرکت در این میان هزینه های واقعی خود را نشان بدهد .

در این نوع از مشتریان در نهایت شخصیت حقوقی این ۹ درصد را از مشتری خود دریافت خواهد شد و عملا افزایش هزینه نداشته اند .

۲- مشتریانی که فریلنسر هستند و برای کارفرمای حقیقی سرویس ارائه میکنند که در نهایت این نیز همانند مورد اول با ارائه فاکتور به کارفرما منجر به کاهش هزینه های کارفرما در اموری مالیاتی خواهید بود .

۳- مشتریانی که برای خود سرویس تهیه کرده اند شاید نسبت به سایر مشتریان به نظر ضرر بکنند ولی اینطور نیست . دلیل ما این است که شاید امروز از صنف ها و کارتخوان ها و درگاه ها و… برای بررسی مالیات واقعی استفاده بشود ولی به زودی این مورد به حساب های شخصی و خیلی ریز تر نیز برسد که شما را نیز تحت تاثیر خواهد گذاشت و پیشنهاد ما برای شما این است که از همین الآن به فکر تامین فاکتور های هزینه ای واقعی خود نمایید تا در زمان رسیدگی نگرانی از پرداخت مالیات نداشته باشید .

فاکتور از شرکت هایی مانند ما که از نظر مالیاتی بدون مشکل و بدهی و در لیست خوش حساب های مالیاتی قرار داریم برای شما تامین کننده عدم نگرانی خواهد بود . قانون مالیاتی عمومی در کشور عزیزمان ۲۵ درصد سود خالص کسب و کار می باشد که این سود خالص شما از ماباتفاوت ورودی حساب شما و هزینه هایی که داشتید به صورت رسمی به دست می آید که هر چقدر فاکتور های واقعی هزینه ای که دارید به صورت رسمی بیشتر باشد سود شما کمتر خواهد بود و مالیات کمتری خواهید پرداخت لذا فاکتور های رسمی را  نزد خود نگه دارید به همان میزان در آینده نگرانی کمتری از مالیات داشته باشید .

نکته : این نکته ها برای شفاف سازی می باشد و خدای نکرده قصد آمورش موارد غیر قانونی نمی باشد . بیشتر دغدغه اقشار ایران برای پرداخت مالیات عدم محاسبه درست مالیات شاید باشد که این عمر به دلیل عدم داشتن فاکتور های هزینه است که واقعا این هزینه انجام شده است ولی هیچگونه سندی نسبت به این هزینه وجود ندارد و در این میان تنها کاربر است که ضرر میکند .

حقوقی :

۱- امکان اعلام به دارایی به عنوان فاکتور رسمی قابل قبول به عنوان هزینه های شرکت

۲- عدم نیاز به ارسال تیکت برای بررسی فاکتور و اوتوماسیون حتی در ارسال (به زودی تکمیل میشود)

۳-امکان ارائه گزارش های مالی در فصول مختلف به منظور عدم تطابق های مالیاتی

۴- سهولت در پرداخت ها و سفارشات میسر میگردد چرا که دیگر نیاز به ارسال تیکت برای صدور فاکتور رسمی و یا افزودن ۹ درصد نخواهد بود و سیستم خودکار این موارد را پشتیبانی خواهد کرد .

نکته : شرکت ها ۹ درصد را از مشتری خود دریافت میکنند لذا هزینه ای به سرویس نهایی اضافه نمیشود بلکه با داشتن فاکتور رسمی از سود خالص شرکت کاسته شده و در نهایت مالیات کمتری پرداخت خواهند کرد .

پیشاپیش از مشکلاتی که ممکن است در این رابطه برایتان ایجاد بشود عذر خواهی میکنیم و امید واریم بتوانیم در سریعترین حالت ممکن مشکل را مرتفع نماییم .