سرور اختصاصی ایران

خرید سرور اختصاصی ایران مناسب چه کسانی است؟

خرید سرور اختصاصی ایران آنلاین سرور، مناسب برای وب سایت‌های پربازدید و در عین حال نیازمند سرعت و امنیت می‌باشند. مخصوصا اگر اکثر مخاطبان و کاربرانشان داخل کشور باشند. همچنین به جهت قرار گرفتن این سرورها در ایران، برای میزبانی سازمان‌ها و ادارات دولتی و سایت‌های بازی آنلاین و.. بسیار مناسب می باشند.

در ادامه هم به مقایسه‌ی سرورهای اختصاصی در دیتا سنتر های ایران و خارج می‌پردازیم و برتری‌های آن را بیان می‌کنیم تا شما خودتان بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.پلن های سرویس سرورهای اختصاصی ایران آنلاین سرور را نیز می‌‎توانید مشاهده نمایید.

 

خرید سرور اختصاصی ایران

امکانات قابل ارائه توسط آنلاین سرور برای سرورهای اختصاصی ایران :

امکان خرید آی پی تا ۳۲ عدد

امکان ارائه گراف از پهنای باند و پورت مصرفی

امکان تبدیل IPهای اینترنت به اینترانت در صورت وجود حمله های سایبری

امکان خرید سرور اختصاصی ایران با پهنای باند نامحدود (دارای شرایط خاص)

امکان تغییر اطلاعات whois آی پی ها به شرکت شما (دارای شرایط خاص)

امکان تهیه KVM به منظور رفع مشکلات احتمالی یا نصب سیستم عامل توسط شما

تحویل تمامی سرویس‌های سرورهای اختصاصی ۱ تا ۷ روز کاری زمان بر خواهد بود.

مشخصات و قیمت ها :

پلن هاپلن اولپلن دومپلن سومپلن چهارمپلن پنجمپلن ششم
رم16GB16GB32GB32GB32GB32GB
پردازنده (CPU)Dual Intel Xeon E5-2620Dual Intel Xeon E5-2620Dual Intel Xeon E5-2620Dual Intel Xeon E5-2620Dual Intel Xeon 5620Dual Intel Xeon 5620
هارد دیسک (Hard Disk)1TB SATA3500GB SSD2x 1TB SATA32x 500 GB SSD2x 1TB SATA32x 500 GB SSD
آی پی (IP)1 عدد1 عدد1 عدد1 عدد1 عدد1 عدد
ترافیک ماهیانه (BW)3 ترابایت3 ترابایت5 ترابایت5 ترابایت5 ترابایت5 ترابایت
پهنای باند (Port)1گیگابیت اشتراکی1گیگابیت اشتراکی1گیگابیت اشتراکی1گیگابیت اشتراکی1گیگابیت اشتراکی1گیگابیت اشتراکی
هزینه راه اندازی
(یکبار ماه اول)
50,000 تومان50,000 تومان50,000 تومان50,000 تومان50,000 تومان50,000 تومان
قیمت ماهیانه (Price)900,000 تومان950,000 تومان ماهانه1,230,000 تومان1,330,000 تومان1,180,000 تومان1,280,000 تومان
سفارش ( Order )

مقایسه خرید سرور اختصاصی ایران و سرورهای خارج

هر کدام از سرورهای ارائه شده در کشورهای مختلف دنیا برتری‌ها و نقطه ضعف‌هایی دارند. هر کشور و هر دیتاسنتر یک کشور ممکن است شرایط، امکانات، قوانین، محدودیت‌ها و.. خاص خودش را داشته باشد. اما انتخاب اینکه سرور کدام کشور برای رفع نیاز شما کارآمدتر است و اصلا خرید سرور اختصاصی ایران برای شما بهتر است یا سرورهای خارج از ایران نیازمند اطلاعات کافی برای یک مقایسه‌ی خوب است.

وقتی ما از سرورهای اختصاصی ایران یا هر کشوری صحبت می‌کنیم یکی از مهم‌ترین ارکان بررسی کیفیت ما دیتاسنتر مورد نظر آن کشور است. اما دیتا سنتر چیست یا کجاست؟ اکنون برای شما مختصری درباره‌ی آن توضیح می‌دهیم.

دیتا سنتر

دیتاسنتر یا مرکز داده در اصل همان مکان و محلی است که سرور شما نگهداری می‌شود. در دیتا سنترها صدها سرور اختصاصی یعنی همان سرور اصلی فیزیکی در رک ها و قفسه ها نگهداری می‌شوند. این مراکز صرفا برای نگهداری سرورها ساخته شده اند. آنها با تمرکز بر روی کیفیت قطعات و شبکه و شرایط نگهداری و پشتیبانی و.. توسط افراد متخصص سعی در ایجاد بهینه ترین شرایط برای نگهداری سرورها به دور از مشکلات دارند.

یک دیتاسنتر از بخش‌های متفاوتی همچون اتاق نگهداری از وسایل اطفای حریق، اتاق باتری بک آپ، اتاق یو پی اس، اتاق سرور، اتاق کنترل، انبار سخت افزار، ژنراتورها، تاسیسات خنک سازی قوی، اتاق مدیریت شبکه و.. تشکیل شده است. البته که نوع امکانات و زیرساخت و طراحی هر دیتا سنتر می‌تواند متفاوت باشد.

سرور اختصاصی ایران آنلاین سرور که داخل کشور میزبانی می‌گردند؛ در دیتاسنتر سروش رسانه نگهداری می‌شوند.  دیتا سنتر ملی سروش رسانه، یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین تامین کننده‌‌های اینترنتی ایران است. این دیتاسنتر برترین سرویس‌ها را از نظر کیفیت، پشتیبانی، امنیت و به صرفه بودن ارائه می‌دهد.

اکنون که با مفهوم دیتاسنتر آشنا شدید بیایید تفاوت دیتاسنتری که داخل ایران باشد با دیتاسنتر خارج از ایران را مقایسه کنیم.

تفاوت خرید سرور اختصاصی ایران و خارج

 

تفاوت خرید سرور اختصاصی ایران و خارج

 

  1. سرعت:

به علت فاصله‌ی کمتر تا دیتاسنتر و وجود دیتا سنتر در داخل کشور قطعا مدت رفت و برگشت اطلاعات و پینگ کمتری را نسبت به دیتاسنترهای خارج از ایران شاهد خواهیم بود. این عامل به شما سرعت دسترسی و اتصال بهتری به سرورتان (گاهی تا ۴ برابر سرورهای خارجی) می‌دهد و باعث دسترسی سریعتر کاربران ایران به سایت شما شما نیز می‌شود. یکی از دلایلی که سایت‌هایی با کاربران ایرانی به خرید سرور اختصاصی ایران روی می‌آورند همین است.

اما سرعت پورت سرورهای خارج معمولا بیشتر است. سرورهای خارج از ایران به علت کیفیت سخت افزاری بالاتر و ظرفیت سرعت پورت بیشتری که در اختیار دارند معمولا سرعت سرور بهتری به شما عرضه می‌کنند.

  1. تحریم‌ها:

هرچند در حال حاضر اکثر خدماتی که ایران از آنها محروم است و یا شرکت‌هایی که نباید با ایران کار کنند همیشه با طرفندهای مختلفی که متقاضیان پیدا می‌کنند در دسترس قرار می‌گیرند. و البته که تهیه‌ی یک سرور از دیتا سنتر های معتبر کشورهایی که روابط خوبی با ایران دارند احتمال دردسرهای تحریم‌ها یا قوانین بین‌المللی جدید را کاهش می‌دهد.

اما قوانین و روابط بین‌المللی قابل پیش‌بینی نیستند و نمی‌توان منکر ارتباط سرورهای خارجی با این عوامل شد. در صورتیکه با خرید سرور اختصاصی ایران دیگر به هیچ وجه دغدغه و فکر این مشکلات را نخواهید داشت.

  1. دسترسی به سرور فیزیکی:

قطعا با خرید سرور اختصاصی ایران ، سرور شما داخل کشور نگهداری می‌شود وشما از دیتا سنتر آن مطلع هستید. درنتیجه در صورت نیاز به بازدید امنیتی و سخت افزاری و.. یا هر دلیلی به راحتی با دیتاسنتر خود ارتباط برقرار می‌کنید.

حتی شما می‌توانید برای خدمات نگهداری و پشتیبانی یا همان Co-Location سروری که خودتان تهیه کرده اید؛ از دیتاسنترهای ایرانی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد این نوع خدمات می‌توانید به صفحه‌ی کولوکیشن آنلاین سرور مراجعه نمایید.

اما هنگامی که سرور شما در دیتا سنتر های خارج از کشور میزبانی شود قطعا شما این امکانات را نخواهید داشت.

  1. امکان استفاده از اینترانت ملی:

با سرورهای اختصاصی ایران شما می‌توانید در صورت تمایل از اینترانت ملی نیز استفاده کنید. مزیت این شبکه‌ی داخلی اینترنت دسترسی داشتن شما به اطلاعاتتان در هر شرایطی( حتی قطع شدن دسترسی اینترنت کشور به اینترنت جهانی) است.

  1. امنیت:

خرید سرور اختصاصی ایران برای مجموعه‌ها، ارگان‌ها، سایت‌های دولتی، سایت‌های بازی آنلاین و.. که امنیت اطلاعات‌شان در مقابل حمله‌ی اینترنتی مخصوصا مهاجمان خارجی برایشان بسیار اهمیت دارد؛ بهترین گزینه است. مخصوصا اگر این اطلاعات با منافع ملی در ارتباط باشند.

البته که در سرورهای خارج به دلیل کیفیت سخت افزاری بالاتر آنها امنیت حفظ اطلاعات سرور از نظر پایداری و مشکلات سخت افزاری احتمالی، بیشتر است.

  1. قیمت:

طبیعتا سرورهای داخل ایران وابستگی کمتری به قیمت ارزهای جهانی دارند و شما هنگام تمدید و یا خرید جدید، کمتر نوسانات و تغییرات شدید لحظه ای مشاهده خواهید کرد.

البته در کشورهای اروپایی هزینه و دشواری کمتری نسبت به ایران برای تهیه‌ی سخت افزار صرف می‌گردد. مخصوصا که قیمت پهنای باند بسیار پایین‌تری از ایران دارند. در نتیجه با کیفیت سخت افزاری و امکانات نسبتا بالاتر هزینه های نسبتا پایین‌تری برای شما خواهند داشت. اما با محدودیت‌ پهنای باند داخل ایران و هزینه و دشواری بیشتر در تهیه‌ی سخت افزار، هزینه‌ی خرید سرور اختصاصی ایران بیشتر خواهد بود.

  1. کیفیت شبکه و آپ تایم:

دیتاسنترهای خارج به دلیلی پایین بودن هزینه ها و دسترسی بهتر، سخت افزار و تجهیزات استانداردتر و با کیفیت‌تری بهره‌مند هستند. این امرو موجب پایداری زیاد و آپ تایم بالای آنها می‌شود.

اما خب قاعدتا کیفیت سخت افزار و شبکه و تجهیزات سرور اختصاصی ایران در دیتاسنترهای ایران با دیتا سنتر های معتبر و مشهور مانند هتزنر و ovh خارجی قابل قیاس نیست. درنتیجه این کیفیت پایین‌تر ممکن است کمی احتمال آپ تایم پایین تر، پایداری کمتر، مشکلات سخت افزاری و.. برای شما بوجود آورد.

  1. سئو:

سرورهای ایران به دلیل کیفیت پایین‌تر اینترنت کشوری، پهنای باند کمتر، محدودیت‌های اینترنت داخلی، فاصله جغرافیایی بیشتر و.. به مقدار خیلی کم، ارتباط سخت تری با موتورهای جستجو می‌گیرند و کار جستجوگرها برای آنالیز سایت‌هایشان کمی دشوارتر است.

در صورتی که سرورهای خارج دارای سرعت و کیفیت معمولا بالاتری هستند و محدودیت‌های ایران را ندارند درنتیجه برای موتورهای جستجو اندکی بهینه تر به شمار می‌روند.

  1. آی پی ایران:

آی پی ایران در دسترسی و سرعت دسترسی به سایت‌های داخلی و دسترسی کاربران داخلی به سایت شما تاثیر بسیار مثبتی دارد. از این رو پیشنهاد ما به سایت‌هایی که مخاطبین و کاربران زیاد از داخل کشور دارند خرید سرور اختصاصی ایران است.

البته همین آی پی ممکن است مانع ورود و دسترسی شما به معدود سایت‌هایی شود که ایران را تحریم کرده اند یا به دلایل کپی رایت و.. دسترسی ایران را بسته اند.