سرویس نمایندگی دامنه ملی آنلاین سرور فرصت بسیار مناسبی را برای افرادی که نیاز به اخذ نمایندگی دامنه ملی دارند ، فراهم کرده است. این سرویس با شرایط فوق العاده ای ارائه می‌شود ; به صورتی که برای اخذ نمایندگی نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست و این سرویس به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود.

دامنه همان آدرس سایت شما می‌باشد و منظور از دامنه ملی آدرس سایتی است که با پسوند ir به ثبت رسیده است مانند www.onlineserver.ir شما می‌توانید برای ثبت دامنه ملی ، از بخش ''ثبت دامنه'' دامنه خود را ابتدا جستجو کنید و در صورتی که فردی قبلا این دامنه را به ثبت نکرده باشد ، آن را ثبت کنید.همچنین برای ثبت دامنه های ملی نیاز است در سایت ایرنیک ثبت نام و شناسه نیک خود را دریافت کنید.

شرایط دریافت نمایندگی:

1-ابتدا در سایت آنلاین سرور ثبت نام کنید. ( اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام میبایست کامل باشد )

2-از همین صفحه سرویس نمایندگی دامنه ملی رو خریداری کنید.(ارائه این سرویس فعلا به صورت رایگان است.)

3-پس از فعال شدن سرویس نمایندگی دامنه ملی ، از ناحیه کاربری خود وارد بخش سرویس های من و سرویس نمایندگی دامنه ملی شوید و از بخش ''عملیات'' ماژول WHMCS را دانلود و نصب کنید.

حال این سرویس برای شما فعال شده است و با شارژ حساب کاربری خود میتوانید دامنه های خود را به ثبت برسانید و مبلغ ثبت دامنه از حساب کاربری شما کسر خواهد شد.

همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر میتوانید از طریق ارسال تیکت با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

قوانین و شرایط خاص ثبت دامنه ملی

1-طول نام دامنه شما باید بین ۳ تا ۶۳ کاراکتر باشد.

2-ثبت دامنه با نام‌های شامل ایران، شهرهای ایران، اسامی استان‌ها و شهرستان‌ها و پیش شماره‌ی آنها مجاز نمی‌باشد. ثبت این نام‌ها صرفا در اختیار ارگان‌های ذیربط کشوری است.

3-کلمه‌های مانند خبر، دانشگاه، اینترنت، مدرسه، تلویزیون یا مخفف اینها ممکن است برای ثبت نیازمند ارائه‌ی مدارک باشند.

4-ثبت دامنه ملی ( ir ) با نام مذهبی، مفهوم‌های مذهبی خاص، نام مشاهیر، اماکن عمومی، نام‌های ملی خاص و.. نیازمند ارائه مجوز کتبی از وزارت فرهنگ و ارشاد است.

5-در نام دامنه شما فقط مجاز به استفاده از حروف اصلی لاتین، اعداد و کاراکتر خط تیره( – ) هستید. همچنین خط تیره نمی‌تواند در ابتدا یا انتهای نام دامنه قرار بگیرد.

6-شما مجاز به ثبت کردن نام Domain که صرفا شامل یک پسوند دامنه باشد( مثلا com.ir یا biz.ir و..) نخواهید بود.

7-اعطای امتیاز Domain به صاحب امتیاز آن نباید مغایر با قوانین جمهوری اسلامی باشد.

8- ثبت “نام دامنه” مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، مخالف با عفت عمومی یا نام‌هایی که تداعی کننده‌ی فعالیت‌های مغایر با قوانین کشور هستند، مجاز نمی‌باشد.

9-پس از خرید دامنه، شما تا ۶۰ روز امکان انتقال آن را به شخص یا سازمان دیگری نخواهید داشت.

10-گاهی برای ثبت این دامنه ها ممکن است ایرنیک از شما تقاضای ارسال تعهدنامه یا مدارک خاصی داشته باشد.

پلن خرید سرویس نمایندگی دامنه ملی

ماژولWHMCS

دامنه قابل ثبت

قیمت ثبت یک ساله

قیمت ثبت پنج ساله

مدت زمان تحویل

قیمت این سرویس

ir.

12000 تومان

36000 تومان

آنی

رایگان

سوالات متداول

ارائه این نمایندگی به صورت رایگان است و پس از فعال سازی این محصول میبایست برای ثبت دامنه های خود، حساب کاربری خود را به میزانی که میخواهید شارژ کنید تا هزینه ثبت دامنه از این اعتبار کسر شود.

پس از خرید فقط کافیه از طریق ناحیه کاربری خود این ماژول را دانلود و نصب نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این باره تیکت ارسال کنید.

باید گفت خیر ، شما برای ثبت دامنه های ملی خود میبایست در سایت نیک ثبت نام کنید و شناسه نیک خود را دریافت کنید. داشتن شناسه نیک برای ثبت دامنه ملی الزامی است.

افرادی که پلن نمایندگی را دریافت می‌کنند می‌توانند دامنه یکساله را با قیمت 12000 و پنج ساله را با قیمت 36000 تومان به ثبت برسانند. شما می‌توانید هزینه ثبت دامنه ملی را با توجه به سیاست های فروش خود به کاربران خود اعلام نمایید.